عسل

عسل تقلبی را چطور تشخیص دهیم؟

عسل تقلبی

 

اگر تا به حال قصد خرید عسل را داشته اید؛ حتما برای شما هم پیش آمده است و از نزدیک شاهد آن بوده اید که بعضی از فروشندگان عسل طبیعی را با قیمت های باورنکردنی و بسیار ارزان به فروش می رسانند! اما چقدر می توان به این افراد و محصول آنها اعتماد کرد؟! از این رو یکی از بزرگترین دغدغه اغلب افراد هنگام خرید و یا مصرف عسل، تشخیص نوع و کیفیت آن می باشد.

 

ما در این مقاله قصد داریم چندین روش برای تشخیص کیفیت عسل و تشخیص عسل اصل و طبیعی از عسل تقلبی در اختیار شما قرار دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

شما می توانید جهت خرید عسل طبیعی و مرغوب از برند زندو اینجا کلیک کنید.

 

روش های تشخیص عسل تقلبی:

یکی از معتبر ترین روش ها برای تشخیص عسل اصل از عسل تقلبی، استفاده از روش های آزمایشگاهی و انجام آزمایشات سنجش کیفیت عسل می باشد. اما این روش برای افراد عادی و خریداران این محصول کارآمد نیست و نیاز است این افراد از روش های ساده تری که در ادامه به آنها می پردازیم، برای سنجش کیفیت عسل بهره برند.

 

  1. استفاده از آب سرد

در این روش مقداری آب سرد را بر روی عسل بریزید. در این حالت عسل طبیعی چسبندگی و حالت اولیه خود را حفظ می کند و برای حل شدن به زمان طولانی تری نیاز دارد. در صورتی که عسل تقلبی تغییر حالت داده و در زمان کمتری در آب حل می شود.

 

  1. استفاده از نان تست

برای انجام این روش، مقداری عسل را بر روی نان تست بمالید. در این حالت اگر عسل شما اصل باشد پس از گذشت چند دقیقه سفت می شود. اما اگر عسل تقلبی باشد نان تست را کمی مرطوب می کند.

 

  1. استفاده از آتش!

مقداری از عسل را در ظرفی بریزید و سعی کنید آن را با کبریت بسوزانید. اگر عسل در ظرف آتش گرفت، عسل شما طبیعی است زیرا عسل طبیعی به آسانی آتش می گیرد. اما در صورتی که عسل در ظرف آتش نگرفت، عسل تقلبی است.

 

  1. استفاده از تخم مرغ

یکی دیگر از راه های تشخیص عسل طبیعی و عسل تقلبی استفاده از زرده تخم مرغ می باشد. برای انجام این روش مقداری از عسل را با زرده تخم مرغ مخلوط کنید. اگر زرده تخم مرغ خام به شکل زرده پخته شده دیده شود، عسل طبیعی است. و اگر ظاهر زرده تخم مرغ تغییری نکند عسل تقلبی است.

 

  1. استفاده از دستمال کاغذی

در این روش مقداری از عسل را بر روی دستمال کاغذی بریزید. در این حالت اگر پشت دستمال کاغذی مرطوب شود عسل تقلبی است و اگر مرطوب نشود عسل اصل است.

 

  1. ظاهر عسل

یکی دیگر از راه های تشخیص عسل طبیعی ویژگی های ظاهری آن است. ظاهرعسل طبیعی کمی مات است و به سرعت در دهان آب می شود در صورتی که عسل تقلبی شفاف است و طعمی مشابه طعم آبنبات می دهد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *